Kotwica z trzecim zwycięstwem z rzędu

W czwartej kolejce spotkań eWinner II ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się we Wronkach z Lechem II Poznań.

Z dotychczasowych spotkaniach widać było młodzieżowy charakter rezerw Lecha. Ekipa ta sporo strzelała i sporo traciła goli. Brakowało jej także konsekwencji w końcówkach meczów. Kotwica wydawała się faworytem, ale to gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie. Już w 9 minucie rzut karny wykorzystał dla Lecha doświadczony Tomasz Cywka. Kołobrzeżanie starali się odrobić stratę, ale brakowało im skuteczności.

W 37 minucie kontuzji kostki doznał obrońca naszej ekipy Robert Obst. Trener Marcin Płuska posłał na boisko Sebastiana Murawskiego. Choć to goście przeważali to kolejnego gola strzelili gospodarze. Tuż przed przerwą trafienie zaliczył Filip Wilak.

Ekipy na przerwę zeszły przy dwubramkowej przewadze Lecha.

Kotwica mocno zmobilizowana przystąpiła do drugiej części meczu. W 52 minucie bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Grzegorz Goncerz i zaczęły się wielkie emocje. Minutę później kołobrzescy Piraci strzelili kolejną bramkę, jednak sędzia jej nie uznał – spalony. Szkoleniowiec naszej ekipy w 67 minucie wpuścił na boisko świeże siły w ofensywie czyli Michała Cywińskiego i Pawła Łysiaka. Rosła przewaga Kotwicy, a rywale nie mogli utrzymać nerwów na wodzy. W 74 minucie po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce z boiska wyleciał strzelec pierwszego gola dla Lecha Tomasz Cywka. Reakcja drużyny kołobrzeskiej na osłabienie rywala była niemal natychmiastowa. Dwie minuty później do remisu doprowadził Michał Cywiński. Do końca ważyły się losy zwycięstwa w tym spotkaniu. W doliczonym czasie gry “charakter Pirata” zaprezentowali kołobrzeżanie. W 93 minucie gol Sebastiana Murawskiego dał zwycięstwo Kotwicy 3:2 i komplet punktów pojechał do Kołobrzegu.

Po trzecim zwycięstwie z rzędu i czterech meczach bez porażki Nasza Duma ma w dorobku 10 punktów i zajmuje 2 miejsce w tabeli. W środę Kotwica zmierzy się na własnym boisku z trzecią w tabeli Wisłą Puławy. Początek meczu o godzinie 18:00. Emocji zapewne nie zabraknie…

Lech II Poznań 2-3 Kotwica Kołobrzeg

Tomasz Cywka 9 (k), Filip Wilak 43
Grzegorz Goncerz 52 (k), Michał Cywiński 76, Sebastian Murawski 90

• Lech II: 1. Mateusz Mędrala – 22. Jakub Zagórski, 20. Adrian Laskowski, 5. Patryk Waliś, 17. Krystian Palacz – 23. Jakub Antczak (59, 7. Krystian Sanocki), 6. Tomasz Cywka, 14. Maksym Czekała (59, 8. Bruno Żołądź), 21. Patryk Gogół (86, 15. Maksymilian Dziuba), 11. Filip Wilak (69, 18. Norbert Pacławski) – 9. Łukasz Spławski.
  • Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 4. Damian Kostkowski, 32. Robert Obst (37, 19. Sebastian Murawski), 3. Radosław Tuleja – 22. Kamil Kort (82, 77. Kamil Bartoś), 16. Josip Šoljić, 7. Dominik Chromiński (67, 8. Michał Cywiński), 97. Tomasz Kaczmarek (67, 10. Paweł Łysiak) – 11. Grzegorz Goncerz (82, 25. Jakub Bojas).
  • żółte kartki: Cywka, Zagórski, Czekała, Wilak, Palacz, Dziuba – Kort.
  • czerwona kartka: Tomasz Cywka (74. minuta, Lech II, za drugą żółtą).
  • sędziował: Paweł Horożaniecki (Żary).
  • Mecz bez udziału publiczności.

W 76. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany rezerwowy zawodnik gospodarzy – Filip Wilak.