Koncert pt. “Organy i trąbka”

Zapraszamy na przedostatnie już spotkanie w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu “Muzyka w Katedrze”. Tym razem będą Państwo mieli okazję wysłuchać melodii granej na dwóch instrumentach, których zestawienie wydaje się raczej nietypowe.

Dostojność organów i intymność trąbki, przejawiające się podczas repertuaru zawierającego kompozycje utworzone na przestrzeni XVII, XVIII i XIX wieku, zapewnią Państwu niebanalne wrażenia muzyczne. W programie nie tylko aranżacje klasyków – J. S. Bacha, W. A. Mozarta i G. B. Vivianiego, ale też J. Stanleya, L. Marchanda, G. Tartiniego czy C. Widora. Warto jeszcze dodać, że koncert jest nagrodą specjalną dla laureata II nagrody 6. Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego, Michała Kocota. Realizacja wydarzenia to owoc współpracy władz Poznania i Kołobrzegu w ramach projektu “Most Kulturalny Poznań-Kołobrzeg”. Bilety na koncert w cenie: 25 zł normalne i 20 zł ulgowe (dzieci, młodzież, emeryci i renciści) do nabycia: w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, ul. Solna 1, przy wejściu do Bazyliki w czwartek, godzinę przed koncertem i na stronie internetowej www.kupbilecik.pl.

9 SIERPNIA 2018 GODZ. 20.30 BAZYLIKA W KOŁOBRZEGU
XVIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL “MUZYKA W KATEDRZE”
Koncert pt. “Organy i trąbka” w wykonaniu Michała Kocota (organy) i Pawła Zadrożniaka (trąbka)

Noty biograficzne

Paweł Zadrożniak – absolwent szkół muzycznych w Białej Podlaskiej i Warszawie oraz Birmingham Conservatoire. Jako stypendysta Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD) studiował muzykę symfoniczną na Uniwersytecie Sztuk w Berlinie. Stażysta w City of Birmingham Symphony Orchestra. Laureat 1. miejsca na Alfred Corfield Trumpet Competition (Birmingham 2013), 2. miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Trębaczy w Kaliszu w kategorii studia orkiestrowe (2011) i Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Kameralnych w Warszawie (2009). Współpracował z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Birmingham Opera Company, Arte dei Suonatori, Berlin Big Band, Barocktrompeten Ensemble Berlin, Filharmonią Gorzowską oraz Polską Filharmonią Bałtycką. Obecnie solista Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Michał Kocot – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, Hochschule für Musik we Freiburgu, podyplomowych studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach i doktoranckich na Akademii Muzycznej w Krakowie. W ramach programu “Erasmus” studiował w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie. Brał udział w kursach improwizacji, interpretacji muzyki organowej i klawesynowej. Laureat czołowych miejsc w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach organowych (Wrocław, Łódź, Kraków, Brno, Kaliningrad, St. Albans, Freiberg, Norymberga, Poznań) oraz nagrody bachowskiej Bachpreis na 20 Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wiesbaden. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 2015 roku otrzymał stypendium “Młoda Polska” przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments