Kołobrzeski szpital inwestuje. Pół mln zł na nową infrastrukturę

500 tys. zł otrzyma z budżetu województwa Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Fundusze przeznaczone zostaną na remont Oddziału Psychiatrii i Oddziału Kardiologii. We wtorek, 17 marca 2020 roku dyrektor Małgorzacie Grubeckiej umowę wsparcia przekazała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu to oprócz placówek ze Szczecina i Koszalina ta jednostka ochrony zdrowia, która skorzysta z marszałkowskiego dofinansowania. Decyzję o przyznaniu dotacji podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przychylając się do wniosku złożonego przez dyrekcję szpitala, która wskazała na potrzebę przeprowadzenia inwestycji w lecznicy. Wsparcie musi zostać wykorzystane w bieżącym roku.
– Samorząd województwa od lat finansowo wspiera swoje szpitale, aby inwestowały w najlepszą infrastrukturę i w najwyższej klasy sprzęt. Wszystko po to, by doświadczona kadra medyczna mogła nieść pomoc pacjentom jeszcze skuteczniej – mówiła członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.
Do placówki w Kołobrzegu trafi wsparcie w wysokości pół mln zł.
– Środki pomogą jednostce w przebudowie i wyposażeniu Oddziału Psychiatrii i Oddziału Kardiologii – powiedziała dyrektor kołobrzeskiej lecznicy Małgorzata Grubecka.
Prace w szpitalu, które kosztować będą w sumie 570 tys. zł, obejmą m.in.: wymianę drzwi wejściowych, wydzielenie strefy dla odwiedzających czy utworzenie sali zabiegowej na czwartym piętrze budynku.
Fot. WZP
0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments