Kołobrzeg solidarny z Ukrainą

Od poniedziałku do piątku materiały opatrunkowe i higieniczne można przekazywać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – do Magazynu Sezam przy ul. Unii Lubelskiej 35, od godziny 9.00 do 13.00.

 

Od poniedziałku otwarty będzie MIEJSKI PUNKT INFORMACYJNY. Będzie on znajdował się na ulicy Okopowej 15 w Centrum Spraw Społecznych i będzie czynny od godziny 7.30 do 15.30.

Miasto zapewnia w szkołach pomoc psychologiczną wszystkim dzieciom pochodzenia ukraińskiego uczęszczającym do miejskich jednostek oraz ich rodzinom.

Ponadto nawiązano współprace ze Stowarzyszeniem KROPKA Wolni od Uzależnień – psycholodzy dostępni są pod numerem telefonu 600 964 749 oraz od poniedziałku na stałym dyżurze w naszym punkcie informacyjnym przy Okopowej 15 w Centrum Spraw Społecznych. Świadczona pomoc dostępna będzie również w języku ukraińskim.
Telefon do  punktu informacji to 94 71 36 151 lub końcówki 152 i 153

Są także zadeklarowani wolontariusze, którzy oferują pomoc prawną.

Jak podaje MSZ Informacje o pomocy dla obywateli Ukrainy po przekroczeniu granicy polskiej dostępne są pod numerem infolinii Urzędu do Spraw Cudzoziemców: +48 47 721 75 75.

Ogromnie dziękuję wszystkim mieszkańcom, instytucjom i przedsiębiorcom za wyrazy solidarności oraz oferty wsparcia i pomysły pomocy – napisała Anna Mieczkowska.

 

Foto: Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments