Kołobrzeg: Orszak Trzech Króli- możliwe utrudnienia w ruchu

Po raz drugi 6 stycznia Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Kołobrzegu. Głównym organizatorem jest Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu, która podjęła się realizacji tego zadania, odpowiadając na propozycję Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

W organizację włączyły się także inne grupy modlitewno – formacyjne działające w Parafii, Siostry Felicjanki, katecheci z kołobrzeskich parafii. Współorganizatorem jest także Miasto Kołobrzeg.

II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Mniejszej o g. 11.30, po której będzie formowany przemarsz orszakowy na ul. Armii Krajowej (od strony postoju taksówek). Wtedy też będą rozdawane korony i śpiewniki z tekstami kolęd.

Orszak poprowadzą Trzej Królowie na koniach, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę, którym odpowiadają trzy kolory: czerwony, niebieski i zielony. Orszak przejdzie ulicami: Armii Krajowej, Ratuszową, Jana Pawła II, Zwycięzców do Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta, gdzie na scenie plenerowej odbędzie się scena “Pokłon Trzech Króli”. Tam zakończy się II Kołobrzeski Orszak Trzech Króli.

W związku z powyższym w godzinach od 12.00 do 14.00 nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments