Koło Gospodyń Wiejskich w Rusowie świętuje jubileusz! [FOTO]

W świetlicy wiejskiej w Kukini zorganizowano imprezę z okazji 30-lecia istnienia Koła Gospodyń Wiejskich w Rusowie.

 

 

Podczas spotkania, przewodnicząca KGW w Rusowie Sylwia Kręglewska opowiedziała o historii powstania Koła.

– W lokalnych mediach pierwsze wzmianki o Towarzystwie Spoleczno-Kulturalnym KGW pojawiły się w 1993 roku. Jednakże mieszkańcy naszej miejscowości pamiętają o pionierkach, założycielkach, które pod przewodnictwem Leontyny Marzec, przy kółku rolniczym działały na terenie naszej gminy od 1968 roku – mówiła S. Kręglewska.

Przewodnicząca nie omieszkała wspomnieć o wieloletniej przewodniczącej Annie Britzen, która przez 20 lat przewodniczyła KGW Rusowo.- i pod jej przewodnictwem koło odniosło wiele sukcesów. Po przemówieniu przewodniczącej, głos zabrała wójt Ustronia Morskiego Bernadeta Borkowska,która złożyła członkom Koła najserdeczniejsze życzenia z okazji pięknego jubileuszu i wręczyła drobny upominek.

Do życzeń przyłączył się również kołobrzeski starosta Tomasz Tamborski, który przekazał ufundowane przez powiat statuetki dla najbardziej zasłużonych członków KGW Rusowo Pań: Leontyny Marzec, Marianny Lewandowskiej, Janiny Fabiańskiej oraz Annt Britzen. A. Britzen dodatkowo otrzymała n statuetkę za długoletnią, bo aż 20-letnią pracę na rzecz koła. Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę, przy dźwiękach muzyki na żywo. Jak zdradzili nam uczestnicy imprezy-zabawa była przednia .

 

 

Foto: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments