I sesja w trybie online w Gminie Ustronie Morskie

Na czwartek zaplanowana jest pierwsza w dobie pandemii sesja Rady Gminy w Ustroniu Morskim. Radni będą brali w niej udział w trybie zdalnym, każdy ze swojego domu, korzystając z własnych komputerów. Głosowanie odbędzie się poprzez portal e-sesja, z którego podczas normalnych posiedzeń korzystają radni.

 

Próby pracy zdalnej odbyły się w ubiegłym tygodniu podczas komisji publicznej, komunalneji budżetu. Powiodły się bez większych problemów, więc w czwartek też wszystko powinno pójść sprawnie.

W porządku obrad znalazło się sporo ważnych spraw. Sesja rozpocznie się o godzinie 9:30a radni będą debatowali między innymi nad: przedłużeniem terminów płatności z tytułu podatku od nieruchomości, określenia szczegółowych zasad sposobu i trybu udzielania podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą ulg w spłacie należności pieniężnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie. W sumie projektów uchwał do zatwierdzenia jest 8.

Najważniejsze to uchwała w sprawie ustalenia opłaty prolongacyjnej z tytułu rozłożenia na raty lub odroczenia terminu płatności podatków oraz zaległości podatkowych stanowiących dochód gminy Ustronie Morskie. Uchwała wprowadza wyjątek od naliczania opłaty w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego. Ma to na celu umożliwienie skorzystania z ulg w spłacie zobowiązań podatkowych bez obciążenia dodatkowym kosztem.

Rada ma zdecydować także o przedłużeniu terminów płatności należności pieniężnych z tytułu podatku od nieruchomości przypadających na okres stanu zagrożenia epidemiologicznego albo stanu epidemii COVID -19. Termin po przegłosowaniu uchwały zostanie przesunięty do 30 września 2020 roku.

Radni zajmą się również sprawą określenia szczegółowych zasad sposobu i trybu udzielania podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą ulg w spłacie należności pieniężnych z tytułu oddania nieruchomości w najem, dzierżawę lub użytkowanie w czasie pandemii. Uchwała dopuszcza umorzenia w wysokości do 50% należności. Celem jest pomoc dla przedsiębiorców, którzy ponoszą straty wynikające z wprowadzenia epidemii.

Radni podejmą dyskusję na temat sposobu świadczenia usług przez Punkt Selektywnej Zbiórki Opadów Komunalnych na terenie Gminy Ustronie Morskie czy udzielenia dotacji dla Regionalnego Szpitala w Kołobrzegu.

 

Pełen porządek obrad:

http://ustroniemorskie.esesja.pl/posiedzenie/ae1cd859-ce97-4

Sesję będzie można oglądać na żywo pod linkiem:

https://www.youtube.com/channel/UCtg_OmrhFpEwmXj-Z7Svx1A

 

Fot. UG Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments