Dzielnicowi rozmawiali z pracownikami MOPS-u o bezpieczeństwie

W skali całego kraju policjanci kilka razy dziennie otrzymują zgłoszenia na temat zdarzeń, których ofiarami stają się seniorzy. Kołobrzescy dzielnicowi nie ustają więc w staraniach, aby informacje na temat sposobu działania oszustów, czy złodziei, trafiały do jak najszerszego kręgu adresatów. Dzisiaj mundurowi wzięli udział w spotkani z pracownikami MOPS w Kołobrzegu.

 

Jednym z najważniejszych zagadnień w ramach prowadzonej przez kołobrzeskich mundurowych profilaktyki jest stała i kompletna edukacja środowiska seniorów pod kątem przestępstw, których stają się ofiarami.
Widząc potrzebę stałej edukacji wspomnianego środowiska, oraz opiekujących się seniorami osób, dzielnicowi wzięli udział w spotkaniu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Obecnym pracownikom socjalnym opowiadali o aktualnie wykorzystywanych przez oszustów metod działania aby w kontakcie z seniorami mogli przekazać im ostrzeżenie .

 

Wspólne działania Policji i pracowników socjalnych polegają nie tylko na bieżącej wymianie informacji, ale również na wspólnym podejmowaniu interwencji i działań pomocowych na rzecz rodziny. Aby wszystkie podejmowane czynności były właściwe i skuteczne koniecznym jest stałe doskonalenie współpracy między instytucjami i dostosowanie działań do panujących warunków.

 

 

Fot. KMP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments