Dowiedz się więcej o klubie strzeleckim

Wydawać by się mogło, że Klub Strzelecki to zawodnicy i strzelanie.

Otóż oprócz właśnie strzelania klubowicze posiadają różne uprawnienia, miedzy innymi do prowadzenia strzelań i sędziowskie.

Henryk Stanc posiada najwyższą klasę sędziowską, jest sędzią klasy państwowej. Został powołany przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego do sędziowania Mistrzostw Europy. Jest to wysokie wyróżnienie dla niego jak i klubu.

Klub posiada trenerów, organizuje różnego rodzaju szkolenia. Dla poznania tajników strzelectwa w formie rekreacyjnej, organizuje na okolicznych imprezach zawody dostępne dla wszystkich chętnych, odpowiadając na różne pytania związane ze strzelectwem czy posiadaniem broni palnej. Zawodnicy startują w zawodach najwyższej krajowej rangi jak Mistrzostwa czy Puchary Polski. Niemalże co tydzień, ktoś w lokalnych zawodach zdobywa medal. Jednak nie wszyscy wyjeżdżają na zawody z wyższej półki.

Na takie zawody wybrał się klubowy kadrowicz Konrad Drobek. Były to Mistrzostwa Polski w konkurencjach karabinowych na 300m. Startowali tam najlepsi strzelcy krajowi. Konrad miał na stanowiskach strzeleckich obok siebie medalistów olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy. Nie dekoncentrowało go to, wręcz przeciwnie, zmobilizowało gdyż ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Klub Strzelecki zaprasza wszystkich chętnych od 12 roku życia, którzy chcą rozpocząć przygodę ze strzelectwem do siedziby klubu przy hali Milenium.

 

 

Fot.: UM Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments