Anna Mieczkowska alarmuje: “Będzie wzrost osób, które będą osobami bezrobotnymi” [FILM]

Podczas konferencji prasowej, która miała mijesce 1-go kwietnia, Prezydent Kołobrzegu- Anna Mieczkowska przybliżyła opinii publicznej dane dotyczące bezrobocia oraz trudnej sytuacji osób, które straciły pracę.

 

Jestem na bieżąco z Powiatowym Urzędem Pracy. Na bieżąco analizujemy i śledzimy wzrost ilości osób zarejestrowanych jako osoby bezrobotne. – zapewnia Anna Mieczkowska, Prezydent Miasta Kołobrzeg.

 

WIĘCEJ INFORMACJI O EPIDEMII ZNAJDZIESZ W NASZEJ ZAKŁADCE KORONAWIRUS

 

Zakłady pracy, przedsiębiorcy nie przekazują jednak  do Urzędu Pracy, ani organów Urzędu Miasta  danych dotyczących redukcji osób zatrudnionych.  Prezydent Kołobrzegu posiada pełną świadomosć, iż w dobie globalnego kryzysu, pracodwacy również w Kołobrzegu i regionie zwalniają, bądź powołują się na inne mechanizmy (dop. red. klauzula dotyczące obniżenia wynagrodzenia, bądź zmiany wymiaru etatu).

 

Wzrost liczby osoób bezrobotnych

Z informacji jakie uzyskałam dziś rano (01.04.2020) z PUP-u dziesieć do piętnastu osób dziennie przychodzi w ostatnim czasie, aby zarejestrować się w Urzędzie Pracy. Jest mnóstwo telefonów, ogromne poruszenie; spodziewamy się, że fala wzrostu nadejdzie wkrótce. – dodaje Mieczkowska.

 

Powołując się na dane z pierwszego kwietnia, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kołobrzegu zarejestrowanych jest 507 osób, ze statusem osoby bezrobotnej. Na koniec lutego liczba ta wynosiła 459 osób.  Co oznacza, że bezrobocie w stosunku miesiąc do miesiąca wzrosło o ponad 10.5%.  

 

Mieszkańcy Kołobrzegu dzwoniąć do PUP-u mogą otrzymać fachową pomoc oraz wsparcie, jak również doradztwo, w jaki sposób rowiązać wiele problemów gospodarczych spowodowanych globalną pandemią COViD-19.

 

Jest taki scenriusz jakiego się najbardziej obawiałam- będzie wzrost osób, które będą osobami bezrobotnymi i dzisiaj, my- samorządowcy musimy temu stawić czoło.– podkreśla Prezydent Kołobrzegu.

 

Co z osobami, które pozostały bez środków do życia

94 355 25 18- numer telefonu do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pod tą infolinią pracownicy MOPS-u udzielą interesnatowi rzetelnych informajci co należy zrobić, jakie kroki podjąć na samym początku trudnej drogi, kiedy to mieszkaniec pozostaje bez jakichkoliwiek środków do życia, bądź gdy są one mocno okrojone.

 

Są świadczenia dedykowane osobom, które pozostają w trudnej sytuacji materialnej, ale proszę się skontaktować bezpośrednio pod ten wskazany przeze mnie numer telefonu do Wydziału Świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej– instruuje Mieczkowska.

 

 

 

Film: YouTube, Fot.: Archiwum KołobrzegInfo.pl

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments