Alternatywne trasy do Kołobrzegu ze względu na Sunrise Festival

W dniach 19-21 lipca w Kołobrzegu odbędzie się jeden z największych w Polsce festiwali muzyki elektronicznej “Sunrise 2019”. Jest to już 17 edycja. Do zabezpieczenia imprezy skierowano ponad 200 policjantów. Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierać będą funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Żandarmeria Wojskowa, , Straż Miejska czy też Urząd Celno- Skarbowy.

Już od dłuższego czasu policjanci przygotowują się do zabezpieczenia tej imprezy. Szczegółowo zostały opracowane plany akcji związanej z bezpieczeństwem uczestników, mieszkańców i wczasowiczów. Zarówno pod kątem zabezpieczenia samej imprezy jak też dojazdu do pod kołobrzeskiego Podczela. Również policjanci z służb kryminalnych przeprowadzili analizę pod kątem ewentualnych zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas takiego festiwalu. Ale też istotnym w takiej akcji jest przygotowanie logistyczne, zapewnienie miejsc noclegowych dla wspierających nas policjantów, przygotowanie łączności oraz wsparcia technicznego.

Policjanci już na drogach powiatu będą sprawdzali i kontrolowali osoby jadące na festiwali tak aby wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce imprezy. Również w czasie jej trwania patrole umundurowane jak i nieumundurowane będą patrolowały okolice dbając o ład i porządek publiczny.

W związku z możliwymi utrudnieniami jakie mogą wystąpić na drodze dojazdowej do Kołobrzegu nr 11 z kierunku Wschodniego prosimy podróżujących jeżeli nie wybierają się na koncert o kierowanie się drogami alternatywnymi nr 163 przez miejscowość Dygowo lub 162 przez Gościno.

 

 

Fot. KPP Kołobrzeg 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments