75. rocznica ustanowienia polskiego samorządu w Kołobrzegu

“Byliśmy, jesteśmy, będziemy…” – dewiza, która stała się jednym z fundamentów włączenia w granice powojennej Polski tzw. Ziem Odzyskanych powraca po 75 latach.

3 czerwca 2020 r. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy współpracy z Urzędem Miasta w Kołobrzegu oraz Starostwem Powiatowym w Kołobrzegu zaprasza na realizowaną na żywo w przestrzeni wirtualnej (live on-line) wideokonferencję popularno – naukową.

Konferencja dotyczy kształtowania się polskiej samorządności na Ziemi Kołobrzeskiej. Początek transmisji zaplanowano na godz. 10.00. Stanowi ona część oficjalnych obchodów 75. rocznicy ustanowienia polskiego samorządu w Kołobrzegu i regionie. W trakcie wideokonferencji wygłoszone zostaną cztery prelekcje, związane z następującymi zagadnieniami: kształtowanie się pierwszych, polskich władz miasta oraz powiatu, rola kołobrzeskiego portu w próbie odbudowy Kołobrzegu oraz ciągłość polskich tradycji w tożsamości lokalnej. Referaty wygłoszą przedstawiciele Muzeum Oręża Polskiego: dyrektor Aleksander Ostasz oraz pracownicy merytoryczni: Łukasz Gładysiak, Robert Dziemba i Piotr Leszmann. Wystąpienia wzbogacone zostaną prezentacjami multimedialnymi.

 

Elementem powiązanym z obchodami 75-lecia polskiej samorządności w mieście i regionie jest okolicznościowa wystawa posterowa związana z tym tematem. Plansze zawierające m.in. unikatowy, archiwalny materiał zdjęciowy będzie można obejrzeć w holu Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. W kolejnych tygodniach ekspozycja zmieni miejsce prezentacji tak, by dotrzeć do jak najszerszego grona mieszkańców i gości Kołobrzegu.

Media zainteresowane bezpośrednią transmisją wideokonferencji przy wykorzystaniu własnego sprzętu audio-video zapraszamy na spotkanie techniczne w RCK przy ul. Solnej w Kołobrzegu we wtorek, 2 czerwca 2020 r. o godz. 11.00. Prosimy również o kontakt telefoniczny z koordynatorem projektu, Łukaszem Gładysiakiem pod numerem telefonu: 512 481 493.

 

Fot. UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments