Zwycięzcy Konkursu “Samorządowych Liderów Współpracy z NGO” w regionie

Ustronie Morskie informuje, że poznali tegorocznych “Samorządowych Liderów Współpracy z NGO” w zachodniopomorskim. Pięć jednostek samorządowych zostanie uhonorowanych prestiżowym tytułem za swoje zaangażowanie i działania na rzecz współpracy z organizacjami pozarządowymi.

 

 

Oto zwycięzcy tego konkursu:

  • Gmina Miasto Szczecin,
  • Powiat Choszczeński,
  • Miasto Szczecinek,
  • Gmina Karlino,
  • Gmina Ustronie Morskie.

 

 

Zwycięskie samorządy nie tylko otrzymają pamiątkowe statuetki wykonane przez profesora Jerzego Lipczyńskiego, ale także nagrody finansowe w wysokości 10 tysięcy złotych brutto na dalsze działania rozwijające współpracę między sektorem publicznym a organizacjami pozarządowymi.

 

Dyrektorka Wydziału Współpracy Społecznej oraz przewodnicząca kapituły konkursowej, Magdalena Pieczyńska, podczas ceremonii wręczenia nagród podkreśliła, że jedenastoletnie doświadczenie konkursu dowodzi, iż w regionie zachodniopomorskim wiele pozytywnych inicjatyw rozwija się dzięki zaangażowaniu zarówno samorządów, jak i organizacji pozarządowych.

 

W kategorii “Gmina licząca poniżej 15 tysięcy mieszkańców – Gminy wiejskie” wyróżnioną jednostką została Gmina Ustronie Morskie. Nagrodę odebrała Ewa Ostrowska, zastępca wójta.

 

 

 

Ewa Ostrowska wyraziła dumę z tego wyróżnienia, podkreślając, że Gmina Ustronie Morskie, mimo swojego niewielkiego rozmiaru, podejmuje działania na rzecz mieszkańców, działając z nimi i dla nich.

Gmina Ustronie Morskie stawia na nowoczesne metody edukacji i współpracuje z Fundacją Via Culturae oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Razem z wolontariuszami zorganizowała warsztaty jazzowo-filmowe dla dzieci i młodzieży o nazwie “Młodzi Melomani”. Te warsztaty nie tylko dały młodzieży możliwość nauki pod okiem wybitnych polskich muzyków jazzowych, ale także wzbogaciły wakacyjną ofertę kulturalną regionu.

 

Ponadto, samorząd Gminy Ustronie Morskie aktywnie angażuje się w działania mające na celu wsparcie Ukrainy, m.in. poprzez organizację społecznościowych “sklepików” z żywnością i odzieżą dla uchodźców. To doskonały przykład działania, które przekracza granice lokalne i wpływa pozytywnie na życie innych ludzi.

 

 

Foto: Archiwum 

 

EkoSmaki

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments