Zostań wolontariuszem- wyjedź na Ukrainę

Szanowni Mieszkańcy Gminy Ustronie Morskie. Zapraszamy do włączenia się do akcji odnawiania polskich cmentarzy na Ukrainie.

 

Organizatorem wyprawy jest Fundacja Studio Wschód. Poszukiwani są wolontariusze, którzy w lipcu będą gotowi do wyjazdu na Ukrainę. Restaurowany będzie polski cmentarz we wsi Zakład na Ukrainie, na którym pochowani są samotni ludzie (starcy i sieroty) podopieczni Zakładu dobroczynnego Fundacji hrabiego Stanisława Skarbka. Do akcji już zgłosili się uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Gościnie.

 

To już kolejna odsłona wyjazdów na Ukrainę organizowana przez Fundację Studio Wschód. W ubiegłym roku, w lipcu, między Sanem a Dnieprem uporządkowanych zostało 150 zapomnianych polskich cmentarzy na Kresach Wschodnich. Uczestnicy dotarli nawet nad brzeg Morza Czarnego do Odessy i  na stepy akermańskie. Po Ukrainie po raz pierwszy za Wołgą i Czelabińskiem, wolontariusze pracowali w Kazachstanie. Ponad 1000 chętnych wykonało zadanie na wschodzie.

Relacje z ubiegłorocznej 10 edycji akcji można obejrzeć na stronie http://www.studiowschod.pl/artykuly/kresowe-mogily-pradziadow-ocalone-po-raz-dziesiaty-relacje-z-cmentarzy-porzadkowanych-w-2019-roku/

Interaktywna mapa porządkowanych cmentarzy

Zgłoszenia i więcej informacji dotyczących wyjazdu można uzyskać pod adresem mailowym

Informacja.publiczna@ustronie-morskie.pl

 

Fot. UG Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments