Został zatrzymany przez policję- był pod wypływem alkoholu i miał przy sobie narkotyki

35-letni mieszkaniec pow. kołobrzeskiego został zatrzymany przez policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto posiadał przy sobie narkotyki.


W poniedziałek o godzinie 16.00 policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nieżyn. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia – wyjeżdżający z drogi podporządkowanej Mercedes zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem . Kierowca Mercedesa odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci wraz ze zgłaszającym udali się w rejon ucieczki Volkswagena, gdzie po chwili przy drodze zauważyli odpowiadającego rysopisem kierowcę. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2 promili w organizmie.
W trakcie zatrzymania i sprawdzaniu czy mężczyzna nie posiada przy sobie niebezpiecznych przedmiotów Policjanci ujawnili blisko pół grama marihuany.
Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za posiadanie narkotyków i spowodowanie kolizji.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat i utrata uprawnień.
Policjanci apelują o reagowanie na wszelkie sytuacje, w których osoba nietrzeźwa chce wyjechać na drogę. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie i innych korzystających z drogi.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments