Znieważył policjantów z patrolu rowerowego

30-letni mieszkaniec Gostynia został zatrzymany za znieważenie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji . Za swój czyn odpowie przed sądem.


W ubiegły weekend w trakcie patrolu rowerowego do policjantów podbiegła ratowniczka wodna z plaży centralnej alarmując funkcjonariuszy o agresywnym mężczyźnie. Policjanci udali się we wskazany rejon gdzie ratownik wodny wskazał plażowicza nie wykonującego poleceń. Mężczyzna pod wpływem alkoholu wchodził do wody , był wulgarny i używał słów nieprzyzwoitych na co uskarżali się inni wypoczywający. Ratownik za zwrócenie uwagi usłyszał w swoim kierunku wyzwiska.

Na widok Policjantów wskazany plażowicz odwrócił się i zaczął oddawać mocz na plaży .

Podczas tej interwencji 30 – latek kierował wobec mundurowych słowa powszechnie uznawane za wulgarne oraz opluł funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzania do radiowozu .

Awanturnik został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy. Został również ukarany mandatem za popełnione wykroczenia w trakcie pobytu na plaży. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Za to przestępstwo 30 latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments