Złodzieje zatrzymani dzień po przestępstwie

Chęć szybkiego zarobku była powodem dla którego dwóch mężczyzn zdecydowało się na kradzież z włamaniem. Dzięki niezwłocznym wysiłkom funkcjonariuszy prewencji złodzieje nie zarobili na skradzionym mieniu i już usłyszeli zarzuty.

 

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 listopada b.r. Dwóch mężczyzn w wieku 28 i 45 lat pijąc wspólnie alkohol rozmyślało jak można zdobyć pieniądze. Zdecydowali, że najprostszym i najłatwiejszym sposobem będzie sprzedaż wartościowych rzeczy. Nie zastanawiali się długo skąd takowe wziąć. Pijani „przedsiębiorcy” skoczyli przez płot na pobliskie działki ogrodowe i wybijając szybę w jednej z altan dostali się do środka. Z pomieszczenia ukradli elektronarzędzia o wartości około pięciuset złotych.

Nazajutrz poinformowani o zdarzeniu policjanci prewencji wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem. W miejscu przebywania jednego z nich ujawnili skradzione mienie. Obaj zostali zatrzymani i podczas przesłuchania przyznali, że skradzione fanty chcieli po prostu szybko sprzedać. Mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

 

 

 

Foto.: Archiuwm

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments