Zgrupowanie kolarskie KTC w Pruszkowie

W dniach 03 – 06. grudnia 2020 zawodnicy KTC KOŁOBRZEG przebywali na zgrupowaniu kolarskim w Pruszkowie, aby 5 i 6 grudnia stanąć do walki o najwyższe stopnie podium w Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich na torze w Pruszkowie.

 

Nasi zawodnicy trenowali tą trudną dyscyplinę, jaką jest kolarstwo torowe pod okiem trenera Jakuba Braun i kolejny raz przynieśli powody do dumy Ziemi Kołobrzeskiej …Był strach, były łzy a w rezultacie dostarczyli ogromnych emocji i powodów do dumy…

Nasz team przywiózł z Pruszkowa 11 medali, a bezkonkurencyjnym liderem w kategorii Żak klasa IV okazał się Maksymilian Bukowski który 4 razy stanął na najwyższym stopniu podium.Fantastyczne występy na rowerze – starym, ciężkim i “przedpotopowym” – zabytkowym wręcz – zanotowała nasza zawodniczka Pola Wszelaka udowadniając, że rower sam nie jedzie przywiozła 1 srebrny i 3 brązowe medale Mistrzostw Polski.

Powody do dumy przyniósł również nasz malutki Antoś o ogromnym sercu do walki zdobywając drugie vice mistrzostwo Polski w wyścigu Scratch. Ksawery Andrzejewski – nasze ubiegłoroczne sreberko – w tym roku również walczył zawzięcie zdobywając drugie vice mistrzostwo Polski w wyścigu eliminacyjnym oraz punktowym, a w SCRATCHU otarł się o podium plasując się na miejscu 4.

Dumni jesteśmy jednak z wszystkich zawodników, którzy reprezentowali w tym roku Ziemie Kołobrzeską ponieważ każdy z nich dał z siebie wszystko i są w ścisłej czołówce Polski.

Wyścig 250 m ze startu lotnego

  • 1 miejsce Maksymilian Bukowski
  • 3 miejsce Pola Wszelaka
  • 5 miejsce Antoni Sulima
  • 8 miejsce Ksawery Andrzejewski
  • 8 miejsce Olivier Serafin
  • 13 miejsce Lena Wielogórska
  • 42 miejsce Oskar Cejmerowski

Wyścig SCRATCH

  • 1 miejsce Maksymilian Bukowski
  • 3 miejsce Pola Wszelaka
  • 3 miejsce Antoni Sulima
  • 4 miejsce Ksawery Andrzejewski
  • 7 miejsce Olivier Serafin
  • 10 miejsce Lena Wielogórska

Wyścig eliminacyjny

  • 1 miejsce Maksymilian Bukowski
  • 3 miejsce Pola Wszelaka
  • 3 miejsce Ksawery Andrzejewski
  • 5 miejsce Antoni Sulima
  • 7 miejsce Olivier Serafin
  • 7 miejsce Lena Wielogórska

Wyścig punktowy

  • 1 miejsce Maksymilian Bukowski
  • 2 miejsce Pola Wszelaka
  • 3 miejsce Ksawery Andrzejewski
  • 7 miejsce Olivier Serafin
  • 7 miejsce Lena Wielogórska
  • 10 miejsce Antoni Sulima
  • 13 miejsce Lena Wielogórska
  • 15 miejsce Oskar Cejmerowski

To były ostatnie zawody w tym roku, teraz bierzemy się ostro do pracy i przygotować się do sezonu 2021.

Kolejny tytuł Mistrzyni Polski zdobyła nasza wychowanka Kornelia Braun zdobywając złoty medal w konkurencji SCRATCH.

 

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments