“Żeby ferie były miłym wspomnieniem, muszą być bezpieczne”

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu od kilku dni przeprowadzają w szkołach pogadanki, uczestniczą w apelach szkolnych, gdzie poruszają temat bezpiecznego wypoczynku zimą. Mundurowi przypominają nie tylko o bezpiecznych zabawach zimą, niebezpieczeństwie wchodzenia na zamarzniętą wodę ale i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Kolejne tego typu spotkanie policjanci przeprowadzili w Szkole Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. W prelekcjach uczestniczyło 12 klas, czyli w sumie ponad 240 uczniów.

Celem corocznej akcji jest popularyzowanie wiedzy związanej z bezpiecznym wypoczynkiem zimą, przekazanie dzieciom wiedzy na temat zagrożeń z nieodpowiedzialnymi zabawami w czasie wyprawy w góry, organizacji kuligów, jazdy na łyżwach i zabawach w domu.

Jeśli zima to zabawy na śniegu, dlatego tez spotkanie rozpoczęło się od informacji związanej z niebezpieczeństwem wchodzenia na zamarznięte akweny wodne i groźbą załamania się pokrywy lodowej.

Dzieci otrzymały wskazówki- jak należy zachować się w takim przypadku, jak postępować, kiedy wyciągniemy osobę z wody pod którą załamał się lód, jak wezwać pomoc. Policjanci podawali także przykłady z kraju i powiatu, które niestety zakończyły się tragicznie. Tematem spotkania było także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przypomnienie o zasadach przechodzenia przez ulicę i ważności elementów odblaskowych. Mundurowi apelowali o czynne spędzania wolnego czasu i ostrzegali przed niewłaściwym korzystaniu z internetu. Z młodszymi dziećmi poruszyli także treści związane z osobą nieznajomą.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments