Zdobyć halę Obuwnik

Po wygranej nad Zetkamą na wyjeździe i rezerwami Śląska w hali Milenium w ramach 26 kolejki Suzuki 1 Ligi Mężczyzn podejmowani będziemy przez Pogoń Prudnik. Będzie to bardzo ważny mecz dla końcowego układu tabeli. W ostatnich czterech meczach Pogoń musiała uznawać wyższość rywali.

 

Zdecydowanie liderem drużyny z Prudnika jest środkowy Tomasz Nowakowski ze średnią ponad 15 punktów oraz 5 zbiórek na mecz. Wspomagany jest przez Wojciecha Pisarczyka średnio ponad 12 punktów na mecz, Grzegorza Mordzaka średnio 10 punktów na mecz oraz Karola Kuttę blisko 10 punktów oraz 5 asyst na mecz. Nie możemy zapominać również o takich zawodnikach jak Marcin Sroka oraz Stanfred Sanny. Z pewnością dużym osłabieniem drużyny z Prudnika jest strata Damiana Janiaka byłego zawodnika Kotwicy, który sezon dokończy w rodzinnym Anwilu Włocławek. Pogoń można określić jako jedną najbardziej doświadczonych drużyn w lidze.

Patrząc na statystyki prudniczanie zdobywają średnio 80 punktów na mecz, tracąc 86 punktów. Pogoń wykonuje średnio 26 rzutów z dystansu ze skutecznością 35% co daje 5 miejsce w lidze pod tym względem. Dużo gorzej radzą sobie w zbiórkach będąc na przedostatnim miejscu w lidze ze średnią ponad 33 zbiórek na mecz przy ponad 40 Kotwicy. Mecz ten odbędzie się 6 marca o godzinie 17:30 i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony tvcom.pl. Sponsorem meczów wyjazdowych Energi Kotwicy są Diety od Brokuła. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments