Zatrzymany kierujący pod działaniem narkotyków i bez uprawnień

Kołobrzeska drogówka zatrzymała 26-cio latka, który w ogóle nie powinien wsiadać za kierownice. Mężczyzna był pod działaniem środków zabronionych i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że pojazd jakim się poruszał był niedopuszczony do ruchu. Teraz o losie nieodpowiedzialnego kierującego zadecyduje Sąd.

 

W miniony weekend do Dyżurnego jednostki w Kołobrzegu dotarł sygnał, że na jednym z parkingów może znajdować się osoba pod działaniem narkotyków i ma zamiar prowadzić pojazd. Niezwłocznie na miejsce udał się patrol funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Audi. W związku z podejrzeniem, że kierujący tym pojazdem jest pod działaniem środków zabronionych przebadano mężczyznę na obecność takich substancji. Wynik był pozytywny, a mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań.

To jednak nie wszystko. Na miejscu Policjanci ustalili, że 26-cio latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto kierował samochodem, który nie był dopuszczony do ruchu.
Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i obligatoryjna kara od 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments