Zatrzymano autobus niedopuszczony do ruchu

Kierujący autobusem miał wykonywać niebezpieczne manewry. Choć nie doszło do żadnej kolizji, stan techniczny pojazdu mógł być jej główną przyczyną. W czasie kontroli drogowej funkcjonariusze ujawnili, że autobus wcale nie powinien poruszać się po drogach, ponieważ nie jest dopuszczony do ruchu.

 

 

Dyżurnego kołobrzeskiej jednostki poinformowano o autobusie, który miał wykonywać niebezpieczne manewry przed przejściem dla pieszych, narażających tym samym bezpieczeństwo osób znajdujących się w jego obrębie. Policjanci ujawnili wskazany autobus na pobliskim przystanku autobusowym. Podczas dokonywania kontroli drogowej kierujący oświadczył funkcjonariuszom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych dwie osoby miały wtargnąć na pasy. Zmusiły go tym samym do nagłego hamowania i przez niesprzyjające warunki pogodowe w postaci opadów deszczu, wpadł w lekki poślizg ale opanował pojazd i do żadnego zdarzenia nie doszło.

Policjanci podczas kontroli ujawnili, że autobus nie był dopuszczony do ruchu. Pojazd przeszedł negatywnie badania techniczne, w których jednoznacznie zaznaczono, że nie może być użytkowany ze względu na niewłaściwy stan opon. Wobec tego zatrzymano dowód rejestracyjny autobusu i zakazano dalszej jazdy.

Przypominamy! Policja intensyfikuje swoje działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w środkach transportu publicznego. Planując podróż autokarem, pojazd można zgłosić do kontroli w najbliższej jednostce policji.

Informujemy, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne pojazdu, informacje o polisie OC.

 

Źródło: KPP Kołobrzeg

Foto. Archiwum

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments