Zatrzymano 17 kierowców, spora ich część straciła prawko

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu zatrzymali podczas weekendu 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

 

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Kołobrzescy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali 7 kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
Rekordzistka jadąca Audi poruszała się z prędkością 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy kobieta została ukarana mandatem karnym, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.


W przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejny raz, kiedy kierujący zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

 

Policjanci w trakcie weekendu przebadali ponad 200 kierowców na zawartość alkoholu.
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazało się 10 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu, jeden z kierujących jechał pod wpływem narkotyków.

 

Fot. Archiwum

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments