Zatrzymani nieodpowiedzialni kierowcy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu zatrzymali na drogach powiatu kołobrzeskiego osoby, które wykazały się brakiem wyobraźni. Kontrolowani kierujący prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu z aktywnymi zakazami oraz bez uprawnień.

 

Wśród tej grupy znalazły się trzy osoby, które zdecydowały się kierować samochodem po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 41-latek, który na terenie Kołobrzegu prowadził audi mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych dwóch zdecydowało się prowadzić mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto kołobrzeska drogówka zatrzymała mężczyznę który pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdem wsiadł za kierownice.

Sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za złamanie zakazu do 3 lat pozbawienia wolności. Jadąc pojazdem pomimo braku uprawnień do kierowania policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 500 złotych lub skierować wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

 

Foto.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments