Zaślubiny Polski z morzem

W czwartek 18 marca 2021 roku przed Pomnikiem Zaślubin w Kołobrzegu odbyła się uroczystość z okazji obchodów 76. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945 roku.

 

 

Tegoroczna ceremonia zaślubin Polski z morzem z powodu trwającej pandemii COVID-19 odbyła się bez udziału młodych jungów z Ligii Morskiej i Rzecznej, którzy każdego roku uczestniczyli w tej uroczystości. Pod Pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem spotkali się mieszkańcy, kołobrzescy kombatanci oraz przedstawiciele władz samorządowych, by oddać hołd wszystkim uczestnikom marcowych wydarzeń z 1945 roku.

Inscenizacji zaślubin oraz symbolicznego złożenia aktu ślubowania na sztandar dokonali uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Młodzież po ślubowaniu udaliła się nad brzeg morza, aby uroczyście poprzez zanurzenie flag dokonać zaślubin z Bałtykiem. Na zakończenie ceremonii złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Zaślubin. W uroczystości Powiat Kołobrzeski reprezentowali: starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, wicestarosta Jacek Kuś oraz członkowie Zarządu Powiatu Helena Rudzis-Gruchała i Mirosław Tessikowski.

 

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments