Zarzuty za groźby wobec matki

Kołobrzescy policjanci dzielnicowi interweniowali w jednej z rodzin na terenie Kołobrzegu, gdzie dochodziło do awantur pomiędzy synem a matką. 40-latek groził pozbawieniem życia trzymając w ręku ostre narzędzie. W konsekwencji trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, policjanci zatrzymali 40 letniego mieszkańca Kołobrzegu, który groził swojej matce najprawdopodobniej nożem. Funkcjonariusze dzielnicowi przyjęli zgłoszenie, że do schorowanej mieszkanki Kołobrzegu przychodzi syn i awanturuje się z nią. Podczas jednej z awantur groził matce ostrym narzędziem. Kobieta przekazała tą informacje dzielnicowemu a ten pomógł jej złożyć zawiadomieni o przestępstwie gróźb karalnych. Z uwagi na to, że 40 latek nie miał stałego adresu zamieszkania jego zatrzymanie i przesłuchanie było kwestią czasu. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali agresywnego syna. Dziś usłyszał zarzut gróźb uszkodzenia ciała. Policjanci zawnioskowali o dozór Policji i zakaz zbliżania się . Kołobrzeska Prokuratura przychyliła się do złożonego wniosku.

Zgodnie z art. Art. 190 § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Musimy jednak pamiętać, że ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments