Zakończyła się policyjna operacja “Sunrise 2018” [FOTO]

Za nami szesnasty festiwal muzyki elektronicznej „SUNRISE FESTIVAL 2018”, który od 27 lipca 2018 odbywał się w Kołobrzegu. Dziś zakończyła się także policyjna operacja „SUNRISE 2018”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym w tym czasie Kołobrzeg. W ramach prowadzonej operacji patrole drogówki czuwały nad bezpieczeństwem oraz dbały o zapewnienie płynności ruchu na ulicach miasta, a także na wszystkich drogach dojazdowych do Kołobrzegu.
W związku z operacją „SUNRISE 2018” zatrzymano 129 osób. 103 z nich posiadało przy sobie środki odurzające, głównie była to amfetamina, marihuana, ecstasy. Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 280 gramów narkotyków.
W trakcie działań na terenie Kołobrzegu oraz na drogach dojazdowych policjanci ujawnili 12 nietrzeźwych kierujących, 8 osób prowadzących pojazd pod wpływem działania środków odurzających.
Funkcjonariusze ujawnili także 5 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zabezpieczenie tak dużej imprezy wymagało zaangażowania sporych sił. W tym roku nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas imprezy „SUNRISE FESTIVAL 2018” czuwało prawie 900 policjantów różnych pionów oraz ponad 43 funkcjonariuszy innych służb. Do służby skierowano także 37 przewodników z psami służbowymi.
Zachodniopomorskich funkcjonariuszy wspierali także mundurowi z innych województw a także funkcjonariusze z innych podmiotów jak Straż Graniczna, Inspekcja Transportu Drogowego, Służba Więzienna, Straż Miejska czy też Urząd Celno- Skarbowy.

Foto- podkom. Monika Kosiec/Sztab KWP Szczecin

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments