Zachodniopomorskie Warsztaty Chóralne startują już w ten poniedziałek!

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta oraz szczecińska Fundacja Morze Kultury z przyjemnością zapraszają chóry kołobrzeskie do udziału w VII Zachodniopomorskich Warsztatach Chóralnych w Kołobrzegu czyli projektu skierowanego do chórów, zespołów wokalnych i indywidualnych chórzystów, których pasją jest kształtowanie swoich talentów i rozwijanie zamiłowań wokalnych.

Zajęcia będą prowadzić specjaliści w dziedzinie chóralistyki i dyrygentury: dr hab. Ewa Robak (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach), kompozytor, twórca i animator kultury kaszubskiej Tomasz Fopke (m.in. Uniwersytet Gdański), mgr Nina Salamon, prof. dr hab. Iwona Wiśniewska – Salamon (Uniwersytet Zielonogórski) oraz mgr Dianna Domagała.

 

Warsztaty odbędą się w dniach 27.06 (poniedziałek) – 30.06.2022 (czwartek) w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta w godzinach 9.00 – 14.00 (z przerwą) i w godzinach popołudniowych (16.00 – 19.00). W przypadku zmian w powyższym harmonogramie informacje będą przekazywane na bieżąco w trakcie spotkań warsztatowych i ewentualnie (w razie zmian) przed pierwszym spotkaniem.

 

Warsztaty zwieńczy koncert podsumowujący, który odbędzie się w dniu 30.06.2022 (czwartek) o godz. 17.30 na scenie plenerowej RCK , w którym uczestnicy warsztatów wystąpią we wspólnie przygotowanym programie. Uczestnikami projektu będą: Chór Kameralny Fermata z Kielc pod dyrekcją Ewy Robak, Chór Postomia w Krzeszycach pod dyrekcją Małgorzaty Grancewicz, Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej – Salamon Chór Kameralny Powiatu Ciechanowskiego Sine Nomine pod dyrekcją Joanny Makijonko, Zespół Łobuzerki i Zespół Chochliki ze Złocieńca pod dyrekcja Wioletty Krzemińskiej. Tego typu warsztaty to nie tylko praca nad indywidualnym brzmieniem chóru, ale również praca z międzypokoleniowym zespołem nad wspólnym repertuarem.

 

Zapraszamy zainteresowanych członków chórów zamieszkujących miasto Kołobrzeg, a najlepiej całe chóry, do udziału w warsztatach. To wyjątkowa okazja do wzbogacenia warsztatu wykonawczego i konfrontacji z innymi polskimi chórami, a przy tym do twórczego spędzenia czasu wolnego i dobrej zabawy. Dla członków chórów kołobrzeskich zajęcia są bezpłatne, w celu przygotowania materiałów prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału do Violetty Kowalskiej tel. 94 35 249 49 w.47, adres e-mail: violetta.kowalska@rck.kolobrzeg.eu, lub osobiście najpóźniej w terminie do 21.06.2022.

 

Termin: Poniedziałek, 27 czerwiec 2022  czwartek, 30 czerwiec 2022

Miejsce wydarzenia: Regionalne Centrum Kultury ul. Solna 1 Kołobrzeg, 78-100

 

 

Fot.: RCK

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments