Zachodniopomorski policyjny patrol rowerowy wśród najlepszych w 2019 roku.

W dniu 7 czerwca w Supraślu zakończyły się dwudniowe II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Najlepszym z najlepszych został patrol rowerowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, drugie miejsce zajęli policjanci z KWP w Białymstoku a funkcjonariusze z KPP w Kołobrzegu reprezentujący zachodniopomorski garnizon zdobyli brąz. Uroczystego zamknięcia i dekoracji finalistów dokonali m.in. Zastępca Dyrektora Biura Prewencji Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Piotr Kulesza, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz Burmistrz Supraśla Radosław Dobrowolski.


Po dwudniowej sportowej rywalizacji zakończyły się II Ogólnopolskie Zawody Policyjnych Patroli Rowerowych. Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku przy współpracy z Biurem Prewencji Komendy Głównej Policji, Urzędem Miejskim w Supraślu przy wsparciu organizacyjnym Grupy Ratowniczej „Nadzieja” w Łomży oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W duchu sportowej rywalizacji o miano najlepszego „policyjnego patrolu rowerowego 2019 roku” rywalizowało 17 dwuosobowych drużyn reprezentujących wszystkie garnizony w kraju. Na zasadach honorowego uczestnictwa po raz pierwszy wzięli udział również przedstawiciele Policji z Ukrainy oraz Estonii. Wśród startujących byli ponadto obecni policjanci z V białostockiego okręgu Policji Państwowej. W trakcie zawodów, których sędzią głównym był Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Białymstoku nadkomisarz Maciej Zakrzewski, rozegrano łącznie cztery konkurencje. Obejmowały one nie tylko wiedzę teoretyczną, która jest kluczem do profesjonalizmu, ale przede wszystkim trzy konkurencje praktyczne mające na celu weryfikację wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnego pokonania trasy 21 km i sztafety biathlonowej. Podnoszenie kwalifikacji i umiejętności policjantów została dostrzeżona zarówno przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, jak i Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka, którzy zawody objęli honorowym patronatem.

Po podsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że najlepszymi policyjnymi patrolami rowerowymi 2019 roku okazały się reprezentacje:

I miejsce – KWP w Krakowie, patrol w składzie: sierż. szt. Krzysztof Winkowski i sierż. Jerzy Monterian,

II miejsce – KWP w Białymstoku, patrol w składzie: sierż. Adrian Czerech i st. post. Karol Szadowski,

III miejsce – KWP w Szczecinie, patrol w składzie: st. sierż. Adam Wolant i sierż. Denis Tomala

Najlepszy policyjny patrol rowerowy uhonorowany został Pucharem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Również Komendant Główny Policji ufundował nagrody. Wszyscy laureaci wyróżnieni zostali także odznakami „Zwycięzcy turnieju wiedzy i sprawności zawodowej”.

Laureaci w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani statuetkami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku nadinspektor Daniela Kołnierowicza. Zwycięzcy otrzymali również upominki przekazane przez Burmistrza Supraśla Radosława Dobrowolskiego oraz pamiątkowe dyplomy.

Podczas dzisiejszej uroczystości ogłoszono również zwycięzców wojewódzkich eliminacji do ogólnopolskich zawodów policjantów pionu prewencji.

Zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

Źródło: komunikat i zdjęcia Policja Podlaska

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments