Z Wrocławia wracają na tarczy. Energa Kotwica Kołobrzeg przegrywa na Śląsku

Do Wrocławia wyruszyliśmy bez kontuzjowanego Norberta Kulona oraz chorego Filipa Struskiego. Mecz rozpoczęliśmy piątką Piotr Robak, Szymon Pawlak, Hubert Wyszkowski, Mateusz Stawiak, Michał Marek.

 

 

W mecz lepiej weszli gospodarze w szczególności za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia Bożenko. W 6 minucie kwarty Czarodziejom z Wydm po raz pierwszy w meczu udało się wyjść na prowadzenie po dwóch rzutach z półdystansu Wyszkowskiego. Od tego momentu spotkanie było bardzo wyrównane. Kwarta zakończyła się prowadzeniem Kotwicy 21-22.

W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie a wynik meczu oscylował w okolicy remisu. Do przerwy prowadzili goście 40-42. W trzecią kwartę lepiej wszedł Śląsk, który odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. Czarodzieje z Wydm nie potrafili oddać celnego rzutu przez blisko połowę kwarty. Dopiero w piątej minucie pierwszy celny rzut oddał Wyszkowski po akcji 2+1. Do końca kwarty gospodarze utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Przedostatnia kwarta zakończyła się wynikiem 58-54 dla Śląska.

Początek ostatniej kwarty to nerwowa gra obu drużyn. Mimo to nadal na prowadzeniu utrzymywali się gospodarze. W dalszej części meczu rezerwy Śląska zaczęły popełniać błędy, które wykorzystała Kotwica, a odpowiedzialność zdobywania punktów wziął na siebie kapitan Piotr Robak i to on po akcji 2+1 doprowadził do dogrywki.

Rzucanie w dogrywce rozpoczął Jan Wójcik, dając prowadzenie gospodarzom, które powiększył Leńczuk do 4 punktów. Przez blisko 3 minuty dogrywki Czarodzieje z Wydm nie potrafili oddać celnego rzutu. Jednak w przedostatniej minucie po rzutach Robaka i Pawlaka wyszli na punktowe prowadzenie. W kolejnej akcji rzutem z dystansu odpowiedział Bożenko wyprowadzając na 2 punktowe prowadzenie gospodarzy. Niestety Kotwicy nie udało się odpowiedzieć w kolejnej akcji i to gospodarze cieszyli się z wygranej. Sponsorem tytularnym Kotwicy jest Energa Grupa Orlen.

TBS Śląsk II Wrocław – Energa Kotwica Kołobrzeg 77:74 (21:22, 19:20, 18:12, 11:15, d. 8:5)

TBS Śląsk II: Bożenko 25, Leńczuk 13, Tomczak 10, Wójcik 10, Walski 7, Góreńczyk 4, Kozłowski 4, Strzępek 4, Żeleźniak 0.

Energa Kotwica: Stawiak 19, Robak 18, Wyszkowski 14, Pawlak 12, Kruszczyński 3, Marek 3, Sadło 3, Daszke 2.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments