Z pomocą senatora ze Szczecina. Wojaże po mandat poselski [FILM]

KoszalinInfo TV: – Jesteśmy chłopaki na szóstkę i razem ruszamy w teren po głosy wyborców – żartował Grzegorz Napieralski, zabiegający o reelekcję senator ze Szczecina. W piątek (13 września) przyjechał do Koszalina, aby Adamowi Ostaszewskiemu, zajmującemu szóste miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej, pomóc w skutecznej kampanii wyborczej do sejmu w okręgu nr 40.

Kandydat Inicjatywy Polskiej jest znany parlamentarzyście ze stolicy województwa z prac w sejmiku zachodniopomorskim i prowadzenia biura porad prawnych.

 

 

– W sejmie potrzeba takich ludzi, jak Adam, ze względu na jego zaangażowanie, wiedzę i doświadczenie – przekonywał senator Grzegorz Napieralski, który postulował, żeby w obu izbach parlamentu spory przestały mieć charakter personalny i politycznych kłótni

Z tego powodu uważa, że przyszły zespół parlamentarny z Zachodniopomorskiego powinien mieć spójną wizję rozwoju regionu bez podziału na legitymacje partyjne. Podobnie swoją rolę po ewentualnym sukcesie wyborczym widzi Adam Ostaszewski. Jedna z jego propozycji dla mieszkańców Pomorza Środkowego dotyczy usprawnienia działania wymiaru sprawiedliwości. Kandydat do sejmu z własnego doświadczenia wie, że wyjazdy do organów sprawiedliwości w Szczecinie to strata czasu i pieniędzy. Aby zainteresowani mogli uniknąć ograniczonego dostępu do Temidy proponuje np. utworzenie wydziałów zamiejscowych sądów: Administracyjnego i Apelacyjnego w Koszalinie oraz powołanie nowego Sądu Rejonowego w Świdwinie.

Senator i kandydat po konferencji prasowej ruszyli przekonywać wyborców nie tylko z Koszalina, bo pojechali także do Kołobrzegu, Świdwina, Szczecinka i Sławna. Adam Ostaszewski zapowiedział, że w krótkiej kampanii będzie go wspierać też Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej.

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments