Z pomocą policjantów dzieci zdobyły swoje pierwsze uprawnienia

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Kołobrzegu uczestniczyli podczas egzaminowania dzieci ze szkoły podstawowej w Drzonowie, które już w te lato planują wyruszyć na wycieczki rowerowe. By wyprawy były bezpieczne, dzieci zdobywały swojej pierwsze w życiu uprawnienia do kierowania. Funkcjonariusze wspierali tym samym nauczycieli przygotowujących dzieci do egzaminu “rowerowego”.

 

Aby móc przystąpić do jazdy jednośladem uczniowie najpierw musieli zaliczyć część teoretyczną z zakresu zasad ruchu drogowego. Następnie dzieci uczestniczące w zajęciach mogły sprawdzić swoje umiejętności w trakcie pokonywania toru jazdy. Rowerzyści mieli za zadanie wykazać się pewnością i dynamiką jazdy, wyraźnym sygnalizowaniem manewrów no i oczywiście znajomością przepisów i zasad ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że do egzaminu na kartę rowerową mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat. Zajęcia dla uczniów przygotowujących się do ubiegania o wydanie karty rowerowej prowadzą nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikację. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Uprawnionym do wydania karty rowerowej jest dyrektor szkoły.
Policjanci życzą wszystkim dzieciom bezpiecznych wakacji i frajdy z jazdy na rowerze.

 

 

 

 

Źródło.: KPP Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments