Z dobrze znanym Pelplinem o kolejną wygraną

W sobotni wieczór zmierzymy się z Decką Pelplin, która może pochwalić się bilansem 5 zwycięstw i 7 porażek. Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe z pięciu udało się jej wygrać jak dotąd jedynie z rezerwami Śląska. W ostatnim meczu Decka na swoim parkiecie pokonała wyraźnie Dziki Warszawa 92-74.

 

 

W drużynie z Pelplina jest aż 6 byłych zawodników Kotwicy, a sam trener Sarzało grał również w ekstraklasowej Kotwicy. Mowa o Nick’u Madray’u, byłym kapitanie Pawle Pawłowskim, Marcinie Chudym, Pawle Dzierżaku i dwójce zawodników, która rozpoczynała sezon w Kołobrzegu, czyli Aleksandrze Załuckim oraz Tymonie Szymańskim. Liderami Decki są Marcin Dutkiewicz (4 strzelec ligi ze średnią 17,1 punktów na mecz), Paweł Dzierżak (5 strzelec ligi ze średnią 17 punktów na mecz oraz 1 asystujący ligi ze średnią 8 asyst) oraz Nick Madray (7 strzelec ligi ze średnią 16,5 punktów na mecz oraz 4 zbierający ligi ze średnią blisko 8 zbiórek). Jak widać wiele zależeć będzie od tej trójki, która wspomagana jest przez Dawida Sączewskiego oraz Aleksandra Załuckiego.

Przed naszym meczem do drużyny trenera Sarzało dołączył z GTK Gliwice Bartosz Majewski mogący grać na pozycji rozgrywającego lub rzucającego. Patrząc na statystyki drużyny Decka zdobywa średnio na mecz ponad 85 punktów tracąc ponad 89. Mecz ten odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godzinie 18:00 w hali Milenium i będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem tvcom.pl. Kołobrzeską koszykówkę zasila Energa Grupa Orlen.

 

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments