Z amazonkami o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu uczestniczyli w prelekcji dla członkiń Stowarzyszenia Amazonek w Kołobrzegu, podczas której mówili o działaniach podejmowanych na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa.

Głównym celem spotkania było uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Uczestniczki spotkania dowiedziały się jak nie dać się oszukać przestępcom działającym m.in. „na policjanta” i jak zareagować na telefon od oszusta. Mundurowi instruowali co należy zrobić, aby ochronić się przed utratą niejednokrotnie dobytku całego życia. Policjanci podkreślali, że często zdarza się tak, że osoby zmanipulowane przez przestępców udają się do banków, aby wypłacić wszystkie swoje oszczędności gromadzone niejednokrotnie przez całe życie, gdyż chcą pomóc „wnukowi” lub „muszą wziąć udział w policyjnych działaniach”, dlatego też podczas spotkania nie zabrakło przedstawiciela tej instytucji.

Podczas spotkania funkcjonariusze podkreślili, jak ważne znaczenie w ruchu drogowym mają elementy odblaskowe oraz przypomnieli o obowiązku ich używania oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Na zakończenie wizyty policjanci przekazali uczestnikom elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu.

 

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments