XIX Rodzinny Zlot Turystyczny Polaków na Litwie [FOTO]

Doczekaliśmy się kolejnego Zlotu, już dziewiętnastego i co jest ważne, w bardzo dobrych nastrojach – powiedział przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie-Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR), europoseł Waldemar Tomaszewski, witając uczestników Rodzinnego Zlotu Turystycznego AWPL-ZChR-ZPL.

W tym roku zjechała tu rekordowa liczba uczestników – ok. 4 tysięcy osób. Tegoroczny Zlot jest połączony z imprezą powyborczą – to odpoczynek po ciężkim półroczu potrójnych wyborów: samorządowych, prezydenckich i do Parlamentu Europejskiego. Jak co roku organizatorzy zadbali o bogaty program sportowy, edukacyjny, artystyczny. A pogoda dopisała …

Polonia i Polacy na świcie mogą uczyć się od was tego, jak powinni być zorganizowani. Tu ciągle widać, jak bije mocno polskie serce. Tu widać, jak współpraca między różnymi grupami społecznymi, narodowościowymi przynosi owoce i konkretne efekty – mówił Rogalski. – AWPL-ZChR to ten dobry przykład na litewskiej scenie politycznej, jak należy uprawiać polityką opartą o wartości i na wartościach”. Życzył zebranym, „abyście zjednoczeni w różnorodności byli silni jednością”.

Rodzinny piknik AWPL-ZChR tradycyjnie potrwa od soboty do niedzieli po południu. Dla zlotowiczów, tych dużych i tych małych, przygotowano wiele atrakcji: zawody sportowe, gry i konkursy, występy zespołów i in. Nie może też zabraknąć tradycyjnego konkursu o Wileńszczyźnie oraz konkursu na najładniejszą zagrodę. Po cało dniowych wrażenia sportowych i nie tylko była impreza plenerowa z DJ-em do białego rana.

 

Marcin Chyła

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments