XIII Beskidy Maraton

XIII Beskidy Maraton z Covidem-19 w tle i Zbyszek Malinowski – czas 5 godz. 07 min. 13 sek. Event odbywa się regularnie już od 13 lat na niezmienionej, urokliwej, widokowej i krajobrazowej trasie po Beskidzie Żywieckim i Golgocie Beskidów.

 

Zbyszek konesersko uczestniczy od pierwszej edycji tych zawodów. Rozporządzenie rządowe z dnia 06.11. pokrzyżowało i zmieniło plany wielu wielbicielom świeżego powietrza, także uczestnikom Maratonu i Nordic Woking w Radziechowach.

Tegoroczny królewski dystans /42.195m/ klasycznego Maratonu Beskidy XIII odbył się w dn.07.11.2020r. Został zorganizowany przy sprzyjającej, wyjątkowej słonecznej pogodzie… w wyjątkowym czasie… z wyjątkowymi ludźmi… w wyjątkowej formule…

Wspólnie i w porozumieniu z Komandorem Biegu Edwardem Dudkiem. Przyjaciele, koneserzy świeżego powietrza oraz wielbiciele natury… Po prostu, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, reżimu i ograniczeń epidemiologicznych, grupami po 3 do 5 osób co jakiś czas…wyruszali na “spacer” po Beskidach na profesjonalne przygotowaną trasę Beskidy Maraton XIII, zresztą jak każdego roku przez Dyrektora Maratonu Sebastiana Dudka i jego całej Rodziny(…) mądrzy ludzie zawsze znajdą rozumne rozwiązanie…!

Komandor Maratonu uzyskał informacje o zakazie organizowania zawodów ok. godz. 19:40. w dniu 06.11. na kilka godzin przed rozpoczęciem Maratonu. Zawodniczki i zawodnicy w tym czasie byli już w podróży…

Jechali na zaplanowane wcześniej zawody różnymi środkami lokomocji… Stąd mądry pomysł by przyjezdni koneserzy “przespacerowali” bezpiecznie całą trasę Beskidy Maraton XIII.

Z tej formuły skorzystało i wzięło w niej udział wielu zdyscyplinowanych “spacerowiczów”…wiele…wiele osób! Wspaniała słoneczna pogoda z nadwyżka wynagrodziła i nacieszyła oczy widokami Tatr Wysokich,Tatr Bielskich i Słowackich Tatr Niżnych minimalizując wszelakie niedogodności “SPACERU”!

A “lotne” punkty odświeżania i odżywiania w pełni i w specyficzny sposób usatysfakcjonowały oraz zabezpieczyły “spacerowiczów” w izotoniki, płyny oraz specyfiki odżywczo – regeneracyjne…

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments