X Jubileuszowe Święto Optymizmu w PM10

W dniu 10 maja 2021r wszystkie optymistyczne przedszkola z całej Polski, a w tym i Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu obchodziły X Jubileuszowe Święto Optymizmu.

 

Jest to wyjątkowy dzień dla wszystkich przedszkolaków, którzy mieli okazję zarazić optymizmem wszystkich wokół. Nasze Przedszkole jako jedyne w mieście od wielu lat /Od 2002 r./ systematycznie realizuje założenia i koncepcje Ogólnopolskiego Programu “OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE”, autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mirela Nawrot. Uhonorowane wieloma certyfikatami; „Przedszkole Dobrych Praktyk”, certyfikatem Doskonałości – Herb Optymizmu , Ogólnopolska Sieć Uczących się przedszkoli…

Właśnie z tej okazji dzieci miały wiele atrakcji; dekorowały przedszkole kolorowymi balonami i plakatami optymizmu, prezentowały hymn Optymistów PM10 w kolorowych strojach. Każda grupa poszukiwała ukrytych w ogrodzie, wcześniej pomalowanych, kolorowych kamieni i układała je w kolorową tęczę wg szablonu, pokonywały Optymistyczny tor przeszkód czy smakować potraw na śląską nutę.

Dzieci miały okazję wysłuchać także” Bajki terapeutycznej w czasie pandemii” autorstwa nauczyciela z naszego przedszkola. Ogród przedszkolny wzbogacił się o Krzesło Optymizmu dla dorosłych i mniejszego krzesełka dla dzieci – w którym można spokojnie oddychać, zrelaksować się i zebrać optymistyczne myśli.

Dyrektor PM10
Grażyna Kozłowska

 

 

 

Źródło.: UM Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments