Wzmożone działania policji w długi czerwcowy weekend

W dniach od 10 czerwca br. -14 czerwca br. kołobrzescy policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa będą prowadzili wzmożone działania pn. ,,Bezpieczny weekend-Boże Ciało”.


Od jutrzejszego dnia rozpocznie się długi czerwcowy weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. W związku z tym na głównych trasach komunikacyjnych pojawi się więcej patroli, a funkcjonariusze będą sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowany będzie także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Ponadto, funkcjonariusze będą bezwzględnie reagować na wszelkie ujawnione wykroczenia popełniane przez kierujących wobec osób pieszych (niechronionych uczestników ruchu) jak również przez kierujących jednośladami ( w szczególności motocyklistów), poruszających się z nadmierną prędkością, bez uprawnień, niesprawnymi technicznie oraz niedopuszczonymi do ruchu pojazdami.

Dlatego ważne jest żeby przed wyjazdem sprawdzić dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie pojazdu) i upewnić się czy ważna jest polisa ubezpieczeniowa, czy nie zbliża się termin badania technicznego pojazdu. Ponadto należy sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu, w tym sprawność i działanie hamulców, zwłaszcza działanie wszystkich świateł.

Przed samą jazdą należy pamiętać o zapięciu pasów bezpieczeństwa i zobowiązaniu do tego pozostałych podróżujących. W podróż wyruszamy wypoczęci, trzeźwi i zrelaksowani. Lepiej jechać z prędkością bezpieczną, przestrzegać nakazów i zakazów wynikających ze znaków, sygnałów drogowych i poleceń uprawnionych osób. Pamiętajmy także o zachowaniu kultury w czasie jazdy.

Wiele osób wyjedzie również do rodziny, czy na dłuższą wycieczkę. Pamiętajmy wówczas o właściwym zabezpieczeniu mieszkania lub domu. Włamywacze mogą wykorzystać kilkudniową nieobecność domowników.

Pamiętajmy, że możemy ograniczyć ryzyko włamań. Jednym z najlepszych rozwiązań jest czujny sąsiad. Warto poinformować go o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie.

0 0 votes
Article Rating


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments