Wystartowała wystawa Galerii Figur Stalowych w Emce! [FOTO]

W dniach 11 lipca – 6 września w Galerii Emka będzie można oglądać niesamowite rzeźby inspirowane ulubionymi postaciami z bajek, superbohaterami czy kultowymi filmami. Eksponaty pochodzą całkowicie z recyklingu i są częścią ekspozycji jedynej na świecie Gallery of Steel Figures.

 

Rzeźby wykonane całkowicie ze złomu a inspirowane bohaterami znanych filmów czy bajek można oglądać w Galerii Emka przez 8 wakacyjnych tygodni. Perełką wystawy jest samochód naturalnych rozmiarów inspirowany jednym z najbardziej ekskluzywnych samochodów świata.

Rzeźby pochodzą z kolekcji Galerii Figur Stalowych, która jest pierwszym na świecie miejscem, gdzie prezentowane są rzeźby stalowe, wykonane z elementów recyklingu złomu stalowego. Tworzone ręcznie przy użyciu spawarki, palnika czy młotka, bez korzystania z odlewów czy pomocy maszyn ciężkich. Nie tylko odzwierciedlają ogromną pasję ich twórców, ale również zaangażowanie w ochronę środowiska.

Rzeźby wykonane są z tysięcy elementów, pochodzących z recyklingu. Do ich wykonania wykorzystano fragmenty zawieszeń samochodów, silników, przekładni wszelkiego rodzaju, skrzyń biegów etc. Ze względu na to, że każda rzeźba powstaje wyłącznie ręcznie, proces jej tworzenia jest bardzo pracochłonny i czasochłonny. Przykładowo okres budowy rzeźby samochodu, to nawet 7000 roboczogodzin, czteroosobowego zespołu. Natomiast wykonanie rzeźby prezentującej postaci z bajki czy filmu w zależności od jej wielkości, zajmuje od dwóch tygodni do trzech miesięcy. Każda z figur to kilkadziesiąt kilogramów stali i ogromna dbałość o szczegóły. Cała kolekcja, wszystkich rzeźb będących w zasobach Galerii Figur Stalowych, której pomysłodawcą i założycielem jest „Jose” Mariusz Olejnik to ponad 600 eksponatów.

Teraz część tych niesamowite rzeźb można podziwiać w Galerii Emka. Jak twierdzi Jacek Sikorski, dyrektor galerii, ta wystawa to nie tylko niesamowita gratka dla miłośników sztuki, wielbicieli superbohaterów czy miłośników majsterkowania, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi odwiedzających na recycling, który jest ogromnie istotną kwestią w myśleniu o przyszłości naszej planety. „Robiąc coś dobrego dla Ziemi możemy pokazać, że da się to robić pięknie i z pasją, a marzenia o spotkaniu z ulubionymi postaciami z bajek są na wyciągnięcie ręki” – dodaje Sikorski.

Dodatkową atrakcją jest konkurs fotograficzny, w którym można wygrać aparaty fotograficzne, drony, smartwatche i kilkadziesiąt innych super nagród. Wystarczy zrobić zdjęcie z ulubioną rzeźbą z wystawy, opublikować u siebie na Instagramie, oznaczyć na zdjęciu @galeria.emka i wstawić w opisie #galeriaemka.

Nagrody zostaną wysłane pocztą, więc zachęcamy do udziału w konkursie również osoby, na co dzień mieszkające nawet w najdalszych częściach Polski.

Zwiedzaj! Podziwiaj! Wygrywaj!
Regulamin konkursu na www.emka.pl/wystawa
Wstęp na wystawę jest bezpłatny. 
Wystawa czynna 7 dni w tygodniu.

Szczegóły na stronie www.emka.pl i na www.facebook.com/EmkaKoszalin

Godziny otwarcia Galerii
Pn – Sob 9:00 – 21:00
Nd 10:00 – 20:00 (czynne we wszystkie niedziele)
Supermarket Stokrotka
Pn – Sob 8:00 – 22:00
Nd 9:00 – 21:00 (tylko niedziele handlowe)

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments