Wystartował krajowy pilotaż systemu ostrzegania SMS-ami przed zagrożeniami

Operatorzy wszystkich krajowych telefonii komórkowej będą wysyłać wiadomości tekstowe (SMS) z #AlertemRCB na wskazane przez dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa obszary. Decydujące jest tutaj przebywanie w zasięgu stacji bazowej, który jest położony na terenie objętym potencjalnym zagrożeniem. Pilotaż jest prowadzony na terenie całego kraju, we wszystkich sieciach telefonii komórkowej działających na terenie Polski.


Na alert RCB nie trzeba się zapisywać
. Osoby, które znajdą się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej zagrażającej życiu otrzymają na swój telefon komórkowy krótką wiadomość tekstową (SMS) z informacjami dotyczącymi rodzaju zagrożenia wraz z lokalizacją, a także źródłem ostrzeżenia. Nie trzeba specjalnie ustawiać telefonu. Ważne jest, żeby był włączony oraz żeby był w zasięgu sieci telefonii komórkowej. Należy pamiętać, że pilotażowa wersja AlertuRCB obejmuje obszar województwa, stąd SMS-a dostaną również osoby, które znajdują się na jego terenie, ale poza obszarem zagrożonym.


Docelowo (w grudniu 2018 roku), ostrzeganie zostanie zawężone do poziomu powiatu
. Wiadomości tekstowe (SMS) ostrzegające przed sytuacją kryzysową zagrażającą życiu są bezpłatne i żaden operator nie może naliczyć za nie dodatkowych opłat.

Więcej informacji na stronie www.rcb.pl

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments