Wypadki i kierowcy po środkach psychotropowych- pracowity weekend kołobrzeskiej drogówki.

Ostatnie trzy dni weekendu to czas wytężonej pracy przez kołobrzeską drogówkę. Policjanci dbali o bezpieczeństwo i porządek na drogach powiatu. Pomimo licznych apeli do kierujących nie zabrakło tych, którzy ignorują obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Policjanci mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować z ruchu drogowego kierowców, którzy brawurową, niezgodną z przepisami jazdą, zagrażali innym użytkownikom dróg. Mundurowi podczas kontroli zwracali uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny i co najważniejsze na trzeźwość kierowców.

W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali m.in. w Ustroni Morskim 20 latka który kierował samochodem po użyciu środków psychotropowych. Wstępny wynik badania wykazał, że jest pod wpływem metamfetminy. Kolejny kierowca przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h w miejscowości Charzyno . Zatrzymano mu prawo jazdy i ukarano 400 zł mandatem. Policjanci prowadzili czynności w związku z wypadkiem drogowym w Ustroniu Morskim na ul. Polnej, gdzie z wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący Audi wymusił pierwszeństwo jadącemu motocyklem 36 latkowi. Wyniku zdarzenia motocyklista doznał złamań rąk i miednicy. Ponadto kierujący motorem był w stanie nietrzeźwości , ponad pół promila alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem. Trwają ustalenia dotyczące przebiegu wypadku. Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce na ulicy Łopuskiego, gdzie zderzyły się rowerzystki jadące po chodniku. W wyniku upadku jedna z nich doznała złamania kości łonowej, druga natomiast kierowała rowerem po użyciu alkoholu.

 

Fot. KołobrzegInfo

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments