Wyniki konkursu – Granty Sołeckie 2021

Gmina Ustronie Morskie otrzyma 20 000 złotych w ramach konkursu “Granty Sołeckie 2021”. W czwartek wyniki i listę laureatów ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na realizację projektów: 

 

 

Rusowo – Miejsce integracji dla mieszkańców sołectwa Rusowo;
Sianożęty – Zagospodarowanie ul. Różanej w Sianożętach.
W ramach pierwszego zadania zostanie zagospodarowany teren zlokalizowany na terenie Parku podworskiego w Rusowie.

Na terenie parku planuje się utworzenie otwartej przestrzeni przeznaczonej dla integracji mieszkańców, odpoczynku oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Projekt obejmuje utworzenie miejsc odpoczynku (ławki, mała infrastruktura rekreacyjna), miejsca integracji (miejsce piknikowe) oraz postawienie małej infrastruktury w postaci tablic informacyjnych (dydaktycznych).

W ramach zadania planuje się wykonanie następujących robót:

– uprzątnięcie terenu,

– montaż następujących urządzeń:

– wiata (altana);
3 komplety biesiadne (stół i dwie ławki);
2 tablice dydaktyczne;
– uprzątnięcie terenu po zakończeniu robót.

Powstały teren służyć będzie jako miejsce odpoczynku i rekreacji zarówno dla najmłodszych mieszkańców jak i dla dorosłych. Ponadto, jego powstanie ma na celu integrację lokalnej społeczności poprzez wspólne spędzanie czasu wolnego.

W Sianożętach projekt ma na celu zagospodarowanie ul. Różanej stanowiącej połączenie południowej części sołectwa Sianożęty z jego centralną częścią. W ramach zadania planowane jest oczyszczenie nawierzchni z płyt drogowych, oczyszczenie rowów przydrożnych, które to działania zostały już w części zrealizowane jako praca własna mieszkańców z udziałem pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustroniu Morskim. Ponadto, w ramach przyznanego grantu, zamontowane zostaną 4 lampy drogowe solarne oraz 4 ławeczki drewniane z oparciem. Realizacja tej części zadania planowana jest na sezon letni.

 

Wyniki konkursu: TUTAJ

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie
Foto.: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments