Wstrząsające statystyki pogotowia. Karetki wyjeżdżały ponad 600 razy! Nastolatkowie ciężko ranni po wybuchu petard

W Sylwestra i Nowy rok załogi pogotowia ratunkowego w Koszalinie i całym regionie wyjeżdżały ponad 600 razy. Są już pierwsze ofiary niewybuchów!

W Nowy Rok od godz. 7 do godz. 17 ratownicy medyczni w naszym regionie interweniowali 240 razy. Najczęstsze urazy z jakimi zgłaszali się poszkodowani to wciąż urazy będące wynikiem upadków i bójek.

Pacjenci skarżyli się także na dolegliwości związane ze spożyciem znacznej ilości alkoholu (czyli bóle głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, wymioty, zaburzenia świadomości).

Do najgroźniejszego wypadku spowodowanego wybuchem materiałów pirotechnicznych doszło ok. godz. 16.30 w Stargardzie. Chłopcy w wieku 16 i 13 lat podeszli do petardy, która początkowo nie wybuchła. W momencie, w którym przy niej stanęli, doszło do nagłego wybuchu. 16-latek doznał urazów twarzoczaszki, uda i okolic oka. 13-latek doznał urazu brzucha.

– Obaj skarżyli się na bardzo silny ból. Zostali przewiezieni do szpitala w Zdrojach. Pozostałych interwencji z udziałem materiałów pirotechnicznych było zaledwie kilka, obrażenia poszkodowanych były niegroźne – tłumaczy Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

ZOBACZ PODSUMOWANIE PRACY POGOTOWIA Z SYLWESTROWEJ NOCY. KLIKNIJ

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments