Wstępne wyniki naboru do szkół ponadpodstawowych

We wtorek 20 sierpnia 2021 roku została przeprowadzona symulacja przydziału kandydatów do poszczególnych oddziałów w 6 szkołach ponadpodstawowych w powiecie kołobrzeskim. Nabór prowadzony jest elektronicznie przy pomocy aplikacji firmy Vulcan.

 

Według założeń opracowanych na podstawie badania preferencji ósmoklasistów, które wykonał Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego, dla potencjalnych kandydatów przygotowaliśmy 840 miejsc w 28 oddziałach 30-osobowych. W wyniku symulacji zakwalifikowano 847 kandydatów, a niektóre oddziały zostały powiększone o 1 czy 2 osoby o równorzędnej punktacji. Utworzyliśmy wszystkie z zaplanowanych 28 oddziałów: 7 oddziałów – w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich, po 5 oddziałów – w I LO Dwujęzycznym im. M. Kopernika, w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza, po 4 oddziały – w Zespole Szkół nr 2 im. B III Krzywoustego oraz w Zespole Szkół im. M. Rataja w Gościnie i 3 oddziały – w Zespole Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy.

Wolne miejsca pozostały jeszcze w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w zawodach: technik handlowiec (w tym handel internetowy) i technik rachunkowości oraz w Zespole Szkół nr 2 im. B III Krzywoustego w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Według symulacji, w szkołach pozostało razem 20 wolnych miejsc.

W czwartek 22 lipca 2021 roku opublikowane zostały listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Od 23 lipca br. do 30 lipca br. kandydaci będą mieli czas na ostateczną decyzję o wyborze szkoły, poprzez złożenie w wybranej szkole oryginałów wymaganych dokumentów (świadectwo szkolne, wynik egzaminu, zaświadczenie lekarskie w szkole zawodowej itp.). 2 sierpnia br. opublikowane zostaną ostateczne listy przyjętych i nieprzyjętych.

Wstępne wyniki naboru są bardzo dobre, biorąc pod uwagę fakt, że w wyniku naboru na rok szkolny 2020/2021 również utworzyliśmy 28 oddziałów z planowanych 29. Warto podkreślić, że planowanie naboru odbywa się w oparciu o dane demograficzne, a te wskazują że rocznik 2006, który obecnie zasili nasze szkoły ponadpodstawowe, jest w stosunku do roku ubiegłego mniej liczny – w 2005 r. mieliśmy 825 dzieci urodzonych w roczniku, a w 2006 już tylko 754 dzieci. Tendencja na najbliższe 4 lata jest rosnąca, co także jest brane pod uwagę, zwłaszcza przy planowaniu i rozwijaniu nowo otwieranych kierunków, które powinny być utrzymywane zgodnie z potrzebami rynku, jak technik lotniskowych służb operacyjnych w Gościnie czy technik handlowiec w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich.– mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

 

Źródło.: Powiat Kołobrzeski

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments