Wójt Gminy Ustronie Morskie wspiera OnkoRejs

Od 27 czerwca do 4 lipca Fundacja OnkoRejs organizuje już szósty raz ogólnopolską akcję OnkoRejs Granicami Polski. Wójt gminy Ustronie Morskie Bernadeta Borkowska objęła patronatem uczestniczki marszu. Gmina udzieliła wsparcie gupie kobiet na etapie pomiędzy Ustroniem Morskim a Mielnem.

 

 

Onkorejs Granicami Polski jest ogólnopolskim marszem dla osób chorych onkologicznie oraz wspierających ich osób zdrowych. Projekt polega na przygotowaniu i organizacji 7-dniowego marszu, który obejmie piesze trasy wzdłuż granic Polski, każda ponad 100-km. Na trasy wyjdą grupy liczące około 10 osób. Jedną z grup mieliśmy okazję gościć w Ustroniu Morskim.

– Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok, a także nagłośnić wagę badań profilaktycznych – mówi Magdalena Lesiewicz, Prezes Zarządu Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie.

– Na każdym etapie realizacji projektu włączeni są chorzy po lub w trakcie przejść onkologicznych oraz ich bliscy. Co ważne, w trakcie marszu będą organizowane spotkania profilaktyczne. Jest szansa, że dzięki temu wielu ludzi zbada się i uratuje swoje zdrowie i życie – podkreśla Magdalena Lesiewicz.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/OnkoRejs/www.onkorejs.pl

 

 

 

 

Źródło.: Gmina Ustronie Morskie

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments