Włamał się do szafki pracowniczej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu ustalili i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za przywłaszczenie portfela i kradzież z włamaniem do szafki pracowniczej jednego z hoteli. Sprawca okazał się recydywistą, w przeszłości był karany za podobne przestępstwa.


W ubiegły weekend policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników hotelu przy ul. Szpitalnej o kradzieży z szafki pracowniczej kart płatniczych. Na nagraniu z monitoringu sprawca miał poruszać się po części hotelowej następnie zjechał windą na poziom dla pracowników i tam sprawdzał pozostawione rzeczy w szafkach ubraniowych. Do jednej z nich włamał się i zabrał karty płatnicze.

W sierpniu br. wpłynęło zgłoszenie dotyczące przywłaszczenia portfela w jednej z kołobrzeskich restauracji. W tym przypadku właściciel wycenił starty na kwotę ponad tysiąca złotych.

Policjanci zajmujący się sprawa ustalili, że sposób działania, a także zabezpieczone ślady w miejscach zdarzenia dotyczą tego samego sprawcy. Kolejne analizy zebranych danych doprowadziły do wytypowania mężczyzny i zatrzymania go po drugim zdarzeniu .

Podejrzewany o włamanie to 34-letni mieszkaniec Kołobrzegu.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwa zarzuty przedstawiono podejrzanemu w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie konsekwencji o Decyzja Prokuratury zastosowano wobec 34 latka policyjny dozór.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments