Wirtualne Poranki Młodego Widza – spektakl “Skrzydlaty odlot”

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza na spektakl w ramach wirtualnych Poranków Młodego Widza. 29.11.2020 zaprezentujemy spektakl “Skrzydlaty odlot” w wykonaniu teatru Kultureska. Spektakl dostępny będzie wyłącznie w dniu 29.11.2020 w godz. 11.00 – 16.00 dla naszych widzów na: kanale youtube.pl /RCK oraz na stronie www.rck.kolobrzeg.eu i na facebooku RCK.

 

 

Premiera! „Skrzydlaty Odlot” – interaktywny musical o tematyce ekologicznej po raz pierwszy w Kołobrzegu.

„Skrzydlaty Odlot” w wykonaniu teatru Kultureska to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen dobrego humoru i treści edukacyjnych. Poprzez dobrą zabawę dzieci mają szansę pogłębić swoją świadomość ekologiczną. W akcję spektaklu wplecione są treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza. Przedstawienie uświadamia dzieciom główne przyczyny powstawania smogu, a także jego szkodliwość dla naszego zdrowia. Ma za zadanie wskazać najmłodszym sposoby walki o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste.
Dzieci będą miały okazję aktywnie uczestniczyć w spektaklu – staną się uczestnikami rozgrywającej się akcji, a także będą zapraszane na scenę.

Fabuła:
A wszystko zaczęło się na dachu, wśród wysokich kominów…
Tam spotkali się ze sobą Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Żeby to jednak osiągnąć muszą dolecieć aż do słońca – bo, jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa. Ich plany pokrzyżuje jednak nieoczekiwane zdarzenie – w powietrzu pojawi się smog, który uniemożliwi im wymarzony lot. Ptaki postanawiają odnaleźć przyczynę smogu i zwalczyć zanieczyszczenia.
Skąd się wziął gęsty dym z kominów? Dlaczego w powietrzu unosi się smog? Czy ktoś nie chce, aby ptaki stworzyły teatr?
Dzieci wraz z bohaterami spektaklu bedą poszukiwać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 3-11 lat, czyli dzieci z przedszkoli oraz klas I-IV szkoły podstawowej.

Czas trwania: 60 minut.

Spektakl dostępny wyłącznie w dniu 29.11.2020 w godz. 11.00 – 16.00 dla naszych widzów na: kanale youtube.pl /RCK i na facebooku RCK https://www.facebook.com/rck.kolobrzeg.eu/.

 

Źródło.: RCK Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments