Wiosennych spacerów czas! Festiwal Tulipanów w Ogrodach Hortulus

Nadeszła wyczekiwana przez większość z Nas wiosna. Przyniosła ze sobą sporo słońca, które obudziło przyrodę z zimowego snu. Pogoda zdecydowanie zachęca do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Niewątpliwie, Ogrody Hortulus w Dobrzycy są miejscem idealnym na wiosenne spacery. To tu od ponad 30 lat, z miłością i pasją do przyrody, tworzone są ogrody pokazowe. Ogrody Hortulus w Dobrzycy to miejsce na Polskiej mapie nadmorskich atrakcji, które o każdej porze roku wygląda inaczej i które wciąż się zmienia.

Aktualnie Ogrody Tematyczne Hortulus, zalane mnóstwem barw, przypominają Holandię. Wszystko to za sprawą tysięcy tulipanów, które właśnie rozpoczynają kwitnienie, ku zaskoczeniu wszystkich około 3 tygodnie wcześniej niż zazwyczaj. Jesienią zasadzonych zostało blisko 80 tys. cebul w ponad 200 odmianach, aby dziś cieszyły oko podczas rozpoczynającego się Festiwalu Tulipanów.. Niepowtarzalne, barwne kompozycje zachwycą najbardziej wymagających koneserów. Kolorowe łany tworzą tulipany z grupy Rembrandta, Darwina, papuzie, piłkowane czy piwoniowe. Wśród nich są również odmiany pospolite i rzadkie, oszałamiające kolorami i bogactwem kształtów. spaceru po ogrodach wiosna działa na wszystkie nasze zmysły.

Pobyt w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy umila śpiew ptaków, a słodka woń kwiatów wycisza i uspokaja. Tulipanom towarzyszą również inne rośliny cebulowe takiej jak narcyzy, hiacynty i żonkile. Wiosna to również okres kwitnienia krzewów i drzew ozdobnych, takich jak: migdałki, wiśnie japońskie czy pigwowce. Ogród japoński zdobić będą niebawem azalie wielkokwiatowe oraz odmiany azalii japońskich. Zaczynie się również najpiękniejszy okres dla rododendronów, późnych odmian magnolii i bzów.

Już dziś warto zaplanować sobie wycieczkę do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy. Takiego wydarzenia nie można przegapić. Festiwal Tulipanów potrwa z pewnością ponad 3 tygodnie, ale nie ma co zwlekać, zważywszy iż przyroda potrafi spłatać Nam figla.

 

Foto: Archiwum

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments