Wideo rejestrator w walce z piratami drogowymi

W 2018 roku na drogach powiatu kołobrzeskiego doszło do 78 wypadków, najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Z tego powodu 3 osoby poniosły śmierć a 29 zostało rannych.


W porównaniu do lat ubiegłych gdzie w 2016 odnotowano łącznie 122 wypadki a w 2017 było ich 98 można powiedzieć, że znacząco poprawiło się bezpieczeństwo na Naszych drogach.

Wzmożone działania policji wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przyczyniły się do sukcesywnej eliminacji takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.
Narzędziem jakie skutecznie pomaga kołobrzeskim Policjantom Ogniwa Ruchu Drogowego jest pojazd BMW wyposażony w wideo rejestrator.

Od Lipca ubiegłego roku Policjanci kontrolujący drogi powiatu kołobrzeskiego z wykorzystaniem powyższego pojazdu ujawnili 1293 wykroczenia z czego 645 to przekroczenia prędkości. Patrole wykonujący działania „wideo rejestratorem” zatrzymały 68 praw jazdy. Ujawniono 22 przestępstwa np. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zatrzymali 156 dowodów rejestracyjnych.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o powyższych obowiązkach i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Wobec kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów Ruchu Drogowego będą wyciągane ustawowe konsekwencje. Piraci drogowi powinni mieć się na baczności.

0 0 votes
Article Rating


Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments