Ważny komunikat z Gminy Kołobrzeg

Od dnia 20 marca 2020 r. w całej Polsce obowiązuje stan epidemii. W Gminie Kołobrzeg nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem COVID-19. Na kwarantannie przebywają 42 osoby.

 

Kwarantanna nakładana jest na osoby zdrowe, które miały styczność z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Nakłada się ją na 14 dni. W czasie kwarantanny nie wolno opuszczać wybranego miejsca. W przypadku nieprzestrzegania zasad kwarantanny grozi mandat karny w wysokości 30 tysięcy złotych.
Przypominamy, że trzeba zachować ostrożność i podejmować działania prewencyjne. Bardzo ważne jest mycie rąk. Należy myć je gorącą wodą i mydłem- często, bardzo dokładnie, przez co najmniej 30 sekund. Kichając lub kaszląc trzeba zasłonić twarz zgiętym ramieniem lub chusteczką jednorazową, którą trzeba potem wyrzucić, a następnie umyć ręce. Powinno też unikać się dotykania okolic oczu, nosa i ust. Ważnym zaleceniem, o którym trzeba pamiętać jest unikanie przebywania w dużych skupiskach ludzi. Przy kontakcie z kimś powinniśmy zachować odległość 1,5 do dwóch 2 m.
Urząd Gminy Kołobrzeg przestrzegając tych zaleceń działa w trybie pracy zdalnej, a w Urzędzie pracują dyżurni wyznaczeni Zarządzeniem Wójta. Zachęcamy do załatwiania, w miarę możliwości, spraw telefonicznie, za pomocą środków komunikacji elektronicznej: ePUAP oraz e-mail, bądź przesyłanie dokumentów pocztą tradycyjną. Ważne dokumenty można składać też w urnie znajdującej się w wejściu do Urzędu Gminy Kołobrzeg.

 

 

Poniżej zamieszczamy przydatne numery telefonów:

– Telefoniczna Informacja Pacjenta NFZ- 800 190 590;
– Sekretariat Gminy Kołobrzeg- 94 35 30 420;
– Gmina Kołobrzeg- dyżur- 94 35 24 848;
– Gmina Kołobrzeg, Zarządzanie Kryzysowe- p. Iwona Pańtak- 796 917 768;
– p. Krzysztof Lewandowski (OSP) – 662 183 757;
– p. Zbigniew Kałdus (OSP) – 503 683 840;
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, p. Teresa Biereśniewicz- 603 532 434.
W akcję pomagania zaangażowani są też sołtysi- mogą Państwo kontaktować się telefonicznie z sołtysami swojego sołectwa, aby uzyskać wsparcie.

 

Fot. Google Maps

0 0 votes
Article Rating


guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments